Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymFrancusko-niemieckie porozumienie
Marcin Pijaczyński / 25.10.2002 14:41

Wzrosły szanse na sukces szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Porozumienie francusko-niemieckie daje nadzieję na wypracowanie sposobu pokrycia kosztu rozszerzenia UE.

Liczba państw należących do Unii Europejskiej ma w 2004 r. wzrosnąć z obecnych 15 do 25. Wśród kandydatów na nowych członków jest również Polska. Ocenia się, że proces rozszerzenia UE będzie kosztował obecnych członków tej organizacji około 9,5 mld euro.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem obrad, kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder i prezydent Francji Jacques Chirac osiągnęli porozumienie dotyczące finansowania wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej.

W myśl osiągniętego przez Francję i Niemcy porozumienia dwustronnego, od 2007 r. wstrzymany będzie wzrost wydatków na dopłaty bezpośrednie dla rolników - aż do 2013 r. kwoty te będą rosły jedynie o poziom inflacji. - Oznacza to zamrożenie od 2007 r. wydatków UE na rolnictwo na poziomie z 2006 r. - powiedział prezydent Francji Jacques Chirac.

Największe obawy budziło przed rozpoczęciem szczytu stanowisko Francji, która chciała utrzymania obecnego poziomu wydatków unijnych na rolnictwo. Z kolei Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Szwecja domagały się gwarancji, że państwa Unii będą w stanie unieść ciężar wydatków na wspólna politykę rolną po przyjęciu nowych państw w 2004 r.

Dziesiątka kandydatów do Unii Europejskiej to Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Słowenia, Litwa, Estonia, Łotwa, Malta i Cypr. W grudniu tego roku mają się zakończyć negocjacje, podpisanie traktatu akcesyjnego może nadejść w kwietniu 2003 r. W takim przypadku kandydaci staną się oficjalnie nowymi członkami UE 1 stycznia 2004 r.

źródło:www.polska.pl


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Tapworks