Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymBarack Obama skończył 50 lat
Joanna Papiernik / 04.08.2011 23:33

4 sierpnia Barack Obama obchodzi 50 urodziny. Z okazji okrągłych urodzin prezydenta zorganizowano w Chicago imprezy, na których zebrano pieniądze na kolejną kampanię wyborczą. Było hucznie i sentymentalnie - Obama udzielił ekskluzywnego wywiadu agencji ITAR-TASS.

Aby dostać się na największą z jubileuszowych imprez prezydenckich i zjeść kolację z Obamą, trzeba było zapłacić nawet 35 800 dolarów. Najtańszy bilet kosztował 50 dolarów, ale jego właściciele nie mogli liczyć na spotkanie z gospodarzem Białego Domu. Jubilatowi „Happy Birthday" zaśpiewała Jenifer Hudson, zorganizowano też specjalny koncert na jego cześć. Obama zebrał w sumie 3,6 mln dolarów.

O urodzinach, przeszłości i dalszych planach Obama rozmawiał z korespondentem ITAR-TASS. Jak powiedział, do najważniejszych wydarzeń w swoim życiu zalicza dzień swojego ślubu i narodziny córek. Poza osobistymi wydarzeniami prezydent wymienił wielkie przemiany mające miejsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w polityce i gospodarce. Mówił także o sukcesie walki o prawa obywatelskie w USA oraz sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Wśród największych pragnień Obamy jest umocnienie pokoju na świecie i wyeliminowanie nędzy poprzez światowy wzrost gospodarczy.

Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 roku w Honolulu na Hawajach. Kształcił się na Occidental College w Los Angeles oraz Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku i Uniwersytecie Harvarda. Pracował jako animator inicjatyw społecznych w biednych dzielnicach Chicago, był również wykładowcą prawa oraz adwokatem reprezentującym ubogich. W 2005 roku dostał się do Kongresu z ramienia Partii Demokratycznej z Illinois. W 2008 roku wygrał wybory prezydenckie zostając 44. prezydentem Stanów Zjednoczonych.


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Konferencje Bialowieza