Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPaweł Reszka i Michał Majewski z nagrodą Woyciechowskiego, Jerzy Baczyński Dziennikarzem 20-lecia
Joanna Gacka / 21.10.2010 18:12

Dziennikarze Paweł Reszka i Michał Majewski zostali uhonorowani Nagrodą Dziennikarską im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl artykułów poświęconych katastrofie smoleńskiej, które ukazały się na łamach dziennika „Rzeczpospolita”. Nagroda Specjalna im. Andrzeja Woyciechowskiego „Dziennikarz 20-lecia” została przyznana redaktorowi naczelnemu tygodnika "Polityka" Jerzemu Baczyńskiemu.

Tegoroczna edycja Konkursu o Nagrodę Dziennikarską im. Andrzeja Woyciechowskiego ma szczególny charakter. Radio ZET, którego twórcą był Andrzej, obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji, oprócz dorocznej Nagrody, została przyznana Nagroda Specjalna im. Andrzeja Woyciechowskiego „Dziennikarz 20-lecia”. Zwycięzca, oprócz pamiątkowej statuetki, otrzyma 100 tysięcy złotych. Nagroda trafi w ręce dziennikarza, który zdaniem Kapituły Konkursu przez ostatnich 20 lat stał się dla Polaków symbolem niezależnego, obiektywnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa. W "finałowej trójce" Nagrody Specjalnej znaleźli się oprócz Jerzego Baczyńskiego także Jacek Żakowski z "Polityki" oraz Adam Michnik z "Gazety Wyborczej".

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Przyznawana jest co roku autorowi materiału dziennikarskiego (radiowego, telewizyjnego, prasowego), który zdaniem Kapituły Konkursu istotnie wpłynął na świadomość Polaków, odkrywając przed nimi to, co wcześniej ukryte lub niedopowiedziane. Wśród nominowanych mogą również znaleźć się osoby wyróżnione za całokształt swojej pracy dziennikarskiej.

Nagroda im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Przyznawana jest co roku autorowi materiału dziennikarskiego (radiowego, telewizyjnego, prasowego), który zdaniem Kapituły Konkursu istotnie wpłynął na świadomość Polaków, odkrywając przed nimi to, co wcześniej ukryte lub niedopowiedziane. Wśród nominowanych mogą również znaleźć się osoby wyróżnione za całokształt swojej pracy dziennikarskiej.

Celem Konkursu jest uhonorowanie tych, którzy mają odwagę łamać stereotypy, wykraczać poza schematy i zaglądać „za kulisy” otaczającej nas rzeczywistości. W Kapitule Konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele polskiego dziennikarstwa i rynku mediów oraz Katarzyna Woyciechowska – córka Andrzeja Woyciechowskiego.

Po raz pierwszy Nagrodę wręczono w 2005 roku w 10. rocznicę śmierci wybitnego dziennikarza – Andrzeja Woyciechowskiego. Pomysłodawcą, organizatorem i fundatorem Nagrody jest Radio ZET.


Nominowani do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego 2010

* Artur Domosławski („Gazeta Wyborcza”) - za reportaż historyczno-biograficzny „Kapuściński Non-Fiction”
* Grzegorz Hajdarowicz z zespołem redakcyjnym tygodnika „Przekrój” - za odwagę i konsekwencję w realizacji bardzo ambitnego projektu wydawniczego w trudnych warunkach rynkowych
* Szymon Hołownia (Religia.tv) - za cykl audycji „Ludzie na walizkach”, które zostały wyemitowane w telewizji Religia.tv (2009-2010)
* Mariusz Janicki i Wiesław Władyka („Polityka”) - za przyczynianie się do lepszego zrozumienia zjawisk polskiego życia publicznego przez czytelników (artykuły autorstwa Mariusza Janickiego i Wiesława Władyki, które ukazały się na łamach tygodnika „Polityka” w okresie od września 2009 do sierpnia 2010)
* Jerzy Jurecki („Tygodnik Podhalański”) - za m.in. cykl artykułów poświęconych tragedii na Haiti, które ukazały się na łamach „Tygodnika Podhalańskiego” w 2010 roku
* Tomasz Lis wraz z zespołem redakcyjnym tygodnika „Wprost” - za udowodnienie, że wartościowe dziennikarstwo prasowe potrafi zagwarantować sukces wydawniczy
* Wojciech Mann (Polskie Radio Program 3) - za odwagę głoszenia zdecydowanych i niezależnych poglądów
* Tadeusz Mosz (Tok FM) - za autorski cykl programów „EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” w Radiu Tok FM (wrzesień 2009 – sierpień 2010)
* Grzegorz Piechota oraz Dorota Frontczak z zespołem („Gazeta Wyborcza”) - za akcję społeczną i cykl dodatków do „Gazety Wyborczej” – „Leczyć po ludzku”, które ukazywały się od 10 grudnia 2009 roku.
* Paweł Reszka i Michał Majewski („Rzeczpospolita”) - za cykl artykułów poświęconych katastrofie smoleńskiej, które ukazały się na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.
* Krzysztof Skowroński (Radio WNET) - za wprowadzenie na rynek Radia WNET
* Wawrzyniec Smoczyński („Polityka”) - za cykl publikacji przybliżających zasady funkcjonowania współczesnego świata, które zostały opublikowane na łamach tygodnika „Polityka” w okresie od września 2009 do sierpnia 2010 roku
* Rafał Stec („Gazeta Wyborcza”) – za udowadnianie, że pisanie o sporcie może konkurować z pisaniem o polityce czy kulturze – ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznych artykułów poświęconych Mistrzostwom Świata w piłce nożnej
* Katarzyna Surmiak-Domańska („Gazeta Wyborcza”) - za reportaż „Bierz cukierek i milcz”, który ukazał się na łamach „Dużego Formatu” 10 września 2009 roku
* Teresa Torańska („Gazeta Wyborcza”) - za wywiad z Ewą Kopacz „Znajdź mi go!”, który ukazał się 26 sierpnia 2010 roku w „Dużym Formacie”
* Anita Werner (TVN24) - za wywiady przeprowadzone w latach 2009-2010 w TVN24

Nominowani do Nagrody Specjalnej im. Andrzeja Woyciechowskiego „Dziennikarz 20-lecia”

* Jerzy Baczyński („Polityka”)
* Witold Gadomski („Gazeta Wyborcza”)
* Tomasz Lis („Wprost”)
* Adam Michnik („Gazeta Wyborcza”)
* Monika Olejnik (Radio ZET, TVN24)
* Mariusz Szczygieł(„Gazeta Wyborcza”)
* Teresa Torańska („Gazeta Wyborcza”)
* Mariusz Walter (TVN)
* Bronisław Wildstein(„Rzeczpospolita”)
* Piotra Zaremba („Polska The Times”)
* Jacek Żakowski(„Polityka”)


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Złote sztabki