Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPremier w Bułgarii o Europie
KPRM / 14.10.2010 18:59

Premier Donald Tusk udał się z oficjalną wizytą do Bułgarii. Z zaproszeniem do wizyty wystąpił premier Bułgarii Bojko Borisow, na początku lipca br., w czasie Croatia Summit. Głównym tematem rozmów będą kwestie europejskie.

W czasie wizyty poruszone zostaną kwestie europejskiego bezpieczeństwa energetycznego oraz tematy z agendy najbliższego szczytu Rady Europejskiej. Wśród nich najważniejszym będzie polityka gospodarcza UE, w tym zarządzanie gospodarcze i regulacja rynków finansowych. Politycy poruszą też temat wspólnego stanowiska Unii Europejskiej na szczyt G-20 w Seulu, który jest organizowany 11-12 listopada br. w Seulu, a także temat szczytu UE-USA, planowanego na 20 listopada br. Wśród tematów rozmowy pojawią się też kwestie klimatyczne związane ze zbliżającą się konferencją COP-16 planowaną na przełom listopada i grudnia br. w Cancun.

Wizyta premiera Tuska w Bułgarii będzie także okazją do prezentacji priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w drugiej połowie przyszłego roku. Wśród najważniejszych spraw, jakimi Polska zajmie się w czasie półrocznego przewodnictwa znajdą się m.in.: założenia nowej perspektywy finansowej 2014-2020, kwestie bezpieczeństwa energetycznego, polsko-szwedzki projekt Partnerstwa Wschodniego oraz problematyka unijnego rynku wewnętrznego.

Wśród tematów planowane jest także poruszenie kwestii rozwoju współpracy Polski i Bułgarii w zakresie wymiany handlowej i stosunków gospodarczych. Spotkanie premierów będzie także okazją do rozmowy na temat współdziałania obu krajów w sprawach międzynarodowych i regionalnych.


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Ogniwa paliwowe