Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPlatformowe prawybory przesłoniły scenę polityczną
Grzegorz Gacki / 24.03.2010 11:27

Pomysł prawyborów w Platformie Obywatelskiej okazał się niezwykle skuteczną zagrywką piarowską, na której stracili wszyscy jej konkurenci. Od kilku dni o kandydatach PO na prezydenta mówi się więcej, niż o samym prezydencie – wynika z badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.


Analiza 1000 tytułów prasowych przeprowadzona w dniach 20-22 marca pokazała, że kandydaci PO zdominowali scenę polityczną w naszym kraju. W omawianym okresie zarówno Radosław Sikorski, jak i Bronisław Komorowski zanotowali o około 50% publikacji więcej, niż Lech Kaczyński. Dziennikarze o ministrze spraw zagranicznych napisali w ciągu trzech dni około 160 artykułów! Zaledwie o kilka mniej dotyczyło marszałka Sejmu. Z kolei urzędująca głowa państwa pojawiła się w nieco ponad 100 tekstach. Wywindowanie tematu wyborów prezydenckich przez prawybory w PO zaowocowało również wzmiankami o Lechu Kaczyńskim.

Medialny szum wzmogła zwłaszcza debata prawyborcza, na temat której w ciągu zaledwie trzech dni pojawiły się aż 822 publikacje! W tych wyliczeniach PRESS-SERVICE wziął pod uwagę zarówno doniesienia prasowe, jak i radiowe, telewizyjne oraz internetowe. O Lechu Kaczyńskim wzmiankowała niemal jedna czwarta z nich. Szczegółowe dane z tych badań pojawią się już za kilka dni.

W poniedziałek spośród sześciu najpoczytniejszych ogólnokrajowych dzienników opiniotwórczych aż pięć donosiło o debacie na pierwszych stronach. „Fakt”, „Rzeczpospolita”, „Metro” i „Polska” zamieściły informacje o niedzielnym starciu na czołówkach. Jedynie „Gazeta Wyborcza” zdecydowała się na publikację poniżej czołówki, a „Super Express” na czwartej stronie.

Pozostali kandydaci w tym samym czasie nie osiągnęli nawet pułapu 20 publikacji w prasie. Wśród nich największe zainteresowanie budził Jerzy Szmajdziński. Tuż za nim uplasował się Ludwik Dorn i Andrzej Lepper. Ten ostatni w piątek wyraził chęć ubiegania się o najwyższy urząd w państwie, jednak jego deklaracja została kompletnie przyćmiona przez prawybory.


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone