Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymEuropejska Debata Obywateli 2009
www.platforma.org / 20.01.2009 00:58

Europejska Debata Obywateli 2009 skupia obywateli ze wszystkich 27 państw członkowskich Unii Europejskiej w celu dyskutowania – najpierw między sobą a następnie z decydentami – o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią. Debata koncentruje się na zagadnieniach, które budzą największą troskę obywateli, i szuka odpowiedzi na pytanie: „Co Unia Europejska może zrobić, aby w zglobalizowanym świecie kształtować naszą przyszłość gospodarczą i społeczną?”

Debata on-line

W okresie od 3 grudnia 2008 do marca 2009 roku zapraszamy wszystkich obywateli do udziału w debacie on-line i składania propozycji dotyczących naszej przyszłości gospodarczej i społecznej. Propozycje te zostaną następnie przekazane bezpośrednio do debaty wśród obywateli Europy w każdym kraju jako materiał do przedyskutowania.

27 identycznych konferencji

W 27 debatach obywateli Europy weźmie udział w sumie 1500 losowo wybranych obywateli reprezentujących przekrój demograficzny swojego kraju. Te identyczne konferencje, które odbędą się jednocześnie w dziewięciu krajach w trzy weekendy marca 2009 roku, stanowią sedno procesu EDO. Umożliwiają one obywatelom dyskutowanie o sprawach będących przedmiotem ich wspólnej troski, formułowanie zaleceń oraz przedyskutowanie ich z kluczowymi decydentami krajowymi i unijnymi.

W okresie od kwietnia do maja 2009 roku zalecenia wypracowane podczas 27 konferencji krajowych zostaną poddane głosowaniu przez wszystkich 1500 uczestników debat. Następnie ostateczna lista zaleceń zostanie ponownie poddana publicznej debacie on-line.

Szczyt obywateli Europy

Szczyt obywateli Europy, w którym weźmie udział 150 uczestników 27 debat krajowych, odbędzie się w Brukseli w dniach 10-11 maja 2009. Obywatele ustalą na nim ostateczny zbiór zaleceń ogólnoeuropejskich oraz przedyskutują je z europejskimi decydentami.

Dalsze debaty

Zalecenia obywateli zostaną przedyskutowane z nowo wybranymi członkami Parlamentu Europejskiego oraz z kluczowymi liderami opinii publicznej podczas regionalnych konferencji jesienią 2009 roku.

Finansowanie

EDO 2009 jest współfinansowana przez program Komisji Europejskiej pt. „Debate Europe” i stanowi element procesu rozwijania szerokiej aktywności obywateli i mechanizmów konsultacyjnych. Podstawą tegorocznej debaty jest sukces, jaki odniosła EDO z 2007 roku, która ustanowiła nowy model aktywności obywatelskiej. Dalsze informacje dotyczące EDO 2007 znajdują się w archiwum strony.


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone