Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPomoc unijna wykorzystywana należycie
Grzegorz Gacki / 08.11.2008 17:44

Polsce udało się wykorzystać do września tego roku 94 procent środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006. W konferencji podsumowującej wykorzystanie środków ZPORR wzięli udział premier Donald Tusk oraz minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.

Szef rządu podkreślił, że realizacja programu wykazała, że pomoc europejska dla nowych państw członkowskich przekłada się na życie zwykłych ludzi.

- Macie państwo - autorzy, promotorzy i realizatorzy projektów - prawo do wielkiej satysfakcji, także dlatego, że wbrew krakaniom malkontentów, wbrew grymasom niedowiarków, a tych w Polsce nie brakuje - udało się wykorzystać do września tego roku 94 procent środków - powiedział Donald Tusk do uczestników konferencji.

Premier znaczył, że nie tylko otrzymane środki finansowe stanowią o znaczeniu programu. - Te pieniądze zaledwie uruchamiają coś, co jest dużo cenniejsze od miliardów euro, jakie spożytkowaliśmy w ramach tego programu, bo aby te pieniądze pracowały na rzecz ludzi, regionów, waszych gmin trzeba było wyzwolić nadzwyczajną energię i umiejętności ludzi: działaczy samorządowych, przedsiębiorców, działaczy społecznych - dodał.

Szef rządu, gratulując sukcesu w wykorzystaniu środków unijnych, zaapelował, aby pamiętać o tym, że realizacja wielkiej europejskiej szansy nadal trwa. - To jest wyścig po środki, ale jest to także wyścig o większe umiejętności, większe możliwości, większą energię, która drzemie w nas samych - zaznaczył premier.

Zintegrowany Program Operacyjny (ZPORR) jest największym programem operacyjnym realizowanym w latach 2004-2006 w ramach Narodowego Planu Rozwoju. Głównym jego zadaniem jest skoordynowane, w pełni kompleksowe oddziaływanie na szanse rozwojowe polskich regionów.

www.polska.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone