Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPremier z wizytą w Chinach
Grzegorz Gacki / 23.10.2008 20:19

Donald Tusk przebywa z wizytą w Chinach, jednym z najważniejszym punktów podróży szefa polskiego rządu jest udział w 7. szczycie Europa-Azja (ASEM), który odbędzie się w dniach 24 i 25 października w Pekinie – podaje Centrum Informacyjne Rządu. Wczoraj polski premier otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze w Szanghaju. W trakcie wizyty Tusk spotka się także z najważniejszymi politykami ChRL, m.in. z przewodniczącym Rady Państwowej Hu Jintao oraz premierem Wen Jiabao.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, że Polska i Chiny szukają drogi wzajemnego zrozumienia, co powinno ułatwić relacje gospodarcze – powiedział Donald Tusk na spotkaniu prasowym podczas Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego w Szanghaju. Prezes Rady Ministrów zachęcał chińskich biznesmenów do nawiązania bliższej współpracy gospodarczej z Polską. Jak zaznaczył, najważniejszym kapitałem w wymianie handlowej między państwami są ludzie i zaufanie między nimi. – Od politycznych deklaracji dużo ważniejsze przy współpracy gospodarczej jest wzajemne zaufanie – dodał.

Jak informuje CIR, podczas spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu premier Donald Tusk rozmawiał o organizacji i przygotowaniach Polski do Expo 2010, które odbędzie się w Szanghaju. Jak poinformował, opracowywana jest m.in. bardzo duża promocja polskich możliwości gospodarczych. Jednym z tematów rozmowy było także zacieśnianie współpracy w ramach Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Zagranicznych Konsulatu Generalnego w Szanghaju.

24 i 25 października polski premier weźmie udział w 7. szczycie Europa-Azja (ASEM) w Pekinie. Obrady tegorocznego szczytu będą koncentrować się na międzyregionalnych kwestiach gospodarczych, m.in. wymianie handlowej i inwestycjach oraz bezpieczeństwie żywności. W czasie obrad poruszone też będą zagadnienia bezpieczeństwa energetycznego, zmian klimatycznych i spójności społecznej. Ostatnia sesja szczytu będzie poświęcona współpracy kulturalnej i sprawom dialogu międzycywilizacyjnego.

W trakcie wizyty w Chinach Donald Tusk spotka się z przewodniczącym Rady Państwowej Hu Jintao oraz premierem Wen Jiabao. Podczas szczytu ASEM szef polskiego rządu będzie rozmawiać o współpracy gospodarczej z premierami Singapuru, Wietnamu, Pakistanu oraz z prezydentem Korei Południowej.

Azjatycka podróż premiera rozpoczęła się 22 października i potrwa do 25 października.

www.polska.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Karty plastikowe