Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPolitycy krytykują decyzję Rosji ws. Abchazji i Osetii Południowej
Jakub Parnes / 28.08.2008 00:13

Przedstawiciele koalicji i opozycji zgodnie skrytykowali decyzję prezydenta Rosji o uznaniu niepodległości Abchazji i Osetii Południowej. Przeciwko naruszeniu integralności gruzińskiego terytorium zaprotestowali również prezydent Lech Kaczyński i szef BBN Władysław Stasiak.

"Wyrażam zdecydowany sprzeciw wobec decyzji Prezydenta Rosji o uznaniu niepodległości dwóch prowincji gruzińskich. To próba usankcjonowania skutków bezprecedensowej agresji" - napisał w specjalnym oświadczeniu Lech Kaczyński. Zdaniem prezydenta, działania Kremla nie mogą pozostać bez "bardzo stanowczej reakcji państw wolnego świata". Kaczyński zaapelował również do prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa o natychmiastowe wycofanie wszystkich oddziałów rosyjskich z całego terytorium Gruzji.

- To jest decyzja sprzeczna z prawem międzynarodowym. Decyzja naruszająca integralność suwerennego i podmiotowego państwa. To bardzo niedobry sygnał dla całego świata - skomentował posunięcie Moskwy Władysław Stasiak. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego nie wykluczył udziału polskich żołnierzy w ewentualnej misji stabilizacyjnej UE w Gruzji.

Krytycznego stosunku do decyzji Kremla ws. dwóch gruzińskich prowincji nie kryją również politycy rządzącej koalicji. Wicepremier Grzegorz Schetyna zadeklarował w "Kropce nad I", że nasz kraj nie zgadza się na naruszanie integralności terytorialnej Gruzji. - Ważne, by polski głos był słyszany na Radzie UE. Tam przywódcy muszą zająć jednobrzmiące i ostre stanowisko wobec działań Rosji - podkreślił szef MSWiA.

Stanowisko wobec decyzji Moskwy bardzo szybko zajęły także oba ugrupowania opozycyjne. PiS zaapelowało do rządu o wzmożenie na forum NATO działań na rzecz otrzymania przez Gruzję i Ukrainę MAP (Planu Działań na rzecz Członkostwa). Z kolei szef klubu SLD Wojciech Olejniczak ocenił, że Rosja uznając niepodległość Abchazji i Osetii Południowej popełniła taki sam błąd, jaki Zachód popełnił wcześniej w sprawie statusu Kosowa.

Polska.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Pestycydy