Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymKraj bez prezydenta
Jan Wszołek / 28.09.2006 09:32

Żyjemy w kraju, w którym nie funkcjonuje zapisany w konstytucji rozdział władzy prezydenta i premiera. Tych, którzy mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, musi przekonać zachowanie głowy państwa w związku z aferą "korupcji politycznej".Między urzędem prezydenta i premiera powstała swoista bliźniacza unia personalna - chyba jedyny taki przypadek w historii świata. Co ciekawe, rzeczywista władza nie spoczywa w rękach głowy państwa, ale kręcącego wszystkim premiera.

Dwójka niezłomnych staje teraz przed opinią publiczną zbulwersowaną zachowaniem polityków partii rządzącej i zamiast przyznać, że zapędzili się w walce o władzę, gwałcąc zasady etyki i demokracji. W demokracji nie chodzi tylko o zdobycie każdym kosztem większości w celu realizacji własnych obsesji. Nie chodzi tylko o czystą władzę większości, ale wymagane jest też poszanowanie mniejszości. To przecież oni przekonywali, że chodzi im o rewolucję moralną i IV RP.

Nasz kolektywny premiero-prezydent jest przekonany o swojej racji w każdej sytuacji, nie przyjmuje krytyki, a gdy taka się pojawia natychmiast obdarza ją etykietką "układu". Premiero-prezydent Kaczyński wie i powtarza to, że winę ponosi Platforma Obywatelska, która wiele miesięcy temu nie weszła do rządu na warunkach Prawa i Sprawiedliwości.

Jeśli ktoś polemizuje z premierem, szarga jednocześnie opinię głowy państwa. Jeżeli ktoś dosadnie określi premiero-prezydenta w niskonakładowym pisemku, obraża całe państwo. Państwo to tupie wtedy nogą i za nic nie wychyli nosa poza swoje granice, aby porozmawiać z głowami innych państw - one też pewnie są z układu i powiązane ze starymi służbami inspirującymi obraźliwe artykuły w zagranicznej prasie.

Premiero-prezydent nie pojmuje tajników funkcjonowania gospodarki. Wydaje mu się, że prywatyzacja państwowych spółek jest zdradą, a wzrost gospodarczy utrwala się likwidując WSI. Chociaż możliwe jest, ze najważniejsze osoby w państwie nigdy o gospodarce nie pomyślały, bo niby co w niej takiego interesującego - nie ma to jak walka z układem. Co gorsza, premiero-prezydent z Prawa i Sprawiedliwości nie rozumie czym są instytucje państwa prawa. Robi wrażenie staruszki z granatem w ręku mówiącej: „Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie”.

Premiero-prezydencie stojący na gruzach IV RP - pora się odmeldować![ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone