Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymWybierz lepiej
Justyna Kowalska / 25.07.2006 17:23

Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę i LPR. Dlatego wybierz lepiej, głosuj mądrze - piszą inicjatorzy internetowej akcji obywatelskiej, stanowiącej odpowiedź na projekt zmian ordynacji wyborczej do samorządów.

Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę i LPR. Dlatego wybierz lepiej, głosuj mądrze - piszą inicjatorzy internetowej akcji obywatelskiej, stanowiącej odpowiedź na projekt zmian ordynacji wyborczej do samorządów.

Projekt akcji zrodził się po notatce na blogu Pawła Wimmera.

"Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę!

Takie hasło trzeba upowszechnić w świadomości ludzi, bo grozi nam dzisiaj przechwycenie w ładzy samorządowej przez pisiory i kamratów. W swoim niezdrowym przekonaniu, że co dobre dla PiS, to dobre dla Polski, chcą nam zrobić obrzydliwy, niemoralny przekręt wyborczy. W imię jakichś wyższych celów Kaczyńscy ciągną za sobą politycznego trupa, jakim jest LPR, uwiązane do siebie łańcuchem politycznego geszeftu zwłoki, zupełnie jak truchło babci trzymane w tapczanie, byle jeszcze załapać jej emeryturę przez miesiąc lub dwa, póki nie będzie zbyt śmierdzieć. Ciągnie też bez żenady Samoobronę, której jedynym celem jest polityczna kariera jej wodza, a uboczną korzyścią finansowe profity jego giermków.

LPR jest w stanie śmierci klinicznej, a mimo to wrzaskliwie przekonuje sama siebie na swoich konwentyklach, że "zwycięży". Ci panowie spod znaku "ręki zamawiającej piwo" i piąchy "ministra" Wiecheckiego (a choćby Giertych pojechał dziesięć razy do Jedwabnego i udzielił dwudziestu wywiadów o swoim podziwie dla Izraela, nie zmieni to wizerunku faszyzującej partii, wychwalającej generała Franco ustami starego Giertycha w Parlamencie Europejskim) jeszcze niedawno bledli z przerażenia, że nagle skończy się branie prawie 30 tysięcy miesięcznie, którymi można się suto pożywić, a przy okazji jeszcze nakarmić krewnych i znajomych zatrudnianych w biurach poselskich. Pokochali parlamentarne apanaże i zaszczyty, i gotowi są teraz na kolanach przypełzać do Kaczyńskich, byle się utrzymać na sejmowych stołkach. Teraz ochoczo będą się "blokować" z PiS-em i Samoobroną, bo to szansa na załapanie dalszych posad, na utrzymanie się przy życiu. Powiedzmy im "no pasaran"." - pisze Wimmer (pełna treść notatki)


O rozwoju akcji można dowiedzieć się pod adresami akcja.obywatelska.com oraz akcjaobywatelska.wordpress.com Jej pomysłodawcy chcą poinformować wyborców-internautów i nie tylko o skutkach zmian w ordynacji a także zachęcić do takiego oddania głosu w wyborach, by koalicja która do zmian doprowadziła, nie odniosła z nich pożytku. Nie zachęcają do głosowania na konkretne ugrupowania polityczne.

Organizatorzy akcji obywatelskiej przygotowali emblemat, który można pobierać z ich stron i rozpowszechniać:
a) 300×300 px
- Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę - 13,0 KB - gif z białym tłem
- Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę - 13,0 KB - gif z czarnym tłem
- Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę - 13,2 KB - gif z przezroczystym tłem

b) 120×140 px
- Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę - 6,48 KB - gif z białym tłem
- Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę - 6,82 KB - gif z czarnym tłem
- Głosując na PiS, głosujesz na Samoobronę - 6,58 KB - gif z przezroczystym tłem


W przyszłości na stronach znajdą się także gotowe do pobrania materiały informacyjne zostanie też uruchomiony podcast. Organizatorzy zapraszają do kontaktu poprzez komentarze a także za pośrednictwem poczty elektronicznej i komunikatorów takich jak GG oraz Skype.


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone