Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPolski prezydent gratuluje Benedyktowi XVI
Joanna Gacka / 21.04.2005 10:50

Prezydent Aleksander Kwaśniewski wystosował list gratulacyjny do Josepha Ratzingera w związku z wyborem na nowego papieża – Benedykta XVI. Gratulacje złożył także prezydentowi Niemiec.

"W imieniu najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej, Narodu Polskiego i własnym pragnę złożyć Ojcu Świętemu najserdeczniejsze gratulacje i najlepsze życzenia w związku z wyborem na Głowę Kościoła Powszechnego, Papieża Benedykta XVI.
Przed kilkoma dniami pożegnaliśmy Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka, orędownika pojednania i apostoła pokoju. Uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych byliśmy wielce wzruszeni Homilią wygłoszoną przez Waszą Świątobliwość. Poruszyła nas głębia myśli i wielki szacunek wyrażony w niej dla Jana Pawła II jako Wielkiego Papieża i Człowieka.
W wyborze Waszej Świątobliwości widzimy wolę kontynuacji dzieła wielkich Papieży ostatnich dziesięcioleci, umacniających takie wartości jak sprawiedliwość, pokój i pojednanie.
Wyrażam przekonanie, że Ojciec Święty, który był przez wiele lat jednym z najbliższych współpracowników Jana Pawła II, będzie pomnażał Jego dzieło i niósł światu dobro i miłość.
Budzi nasze zaufanie i nadzieję to, iż Pasterzem Kościoła Powszechnego został przedstawiciel narodu niemieckiego, naszego sąsiada, z którym dokonaliśmy historycznego pojednania i razem budujemy wspólną Europę.
Życzymy Ojcu Świętemu z całego serca dobrego zdrowia i dużo sił duchowych w sprawowaniu misji kierowania Stolicą Apostolską oraz w umacnianiu roli Kościoła Powszechnego w świecie." - napisał prezydent do nowego biskupa Rzymu.

W liście do prezydenta Niemiec Horsta Koehlera czytamy między innymi "Wyrażamy dzisiaj radość, że dzieło budowy świata pokoju, solidarności i miłości, które stanowiło myśl przewodnią pontyfikatu Jana Pawła II, w tym również pojednanie między narodem polskim i niemieckim, znalazło w osobie Papieża Benedykta XVI godnego kontynuatora."

Prezydent Kwaśniewski odbył także z prezydentem Koehlerem rozmowę telefoniczną, podczas której obaj prezydenci wyrazili przekonanie, że wybór Josepha Ratzingera będzie dobrze służył światu i Kościołowi na początku trzeciego tysiąclecia i wzmocni przyjazne, dobrosąsiedzkie relacje między Polską i Niemcami.
www.centrumprasowe.net, www.polska.pl


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Hotele w krakowie