Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymDługa lista życzeń
Marcin Pijaczyński / 10.12.2002 12:31

Polscy negocjatorzy z ministrem spraw zagranicznych Włodzimierzem Cimoszewiczem na czele, podjęli wczoraj ostatnią przed nadchodzący szczytem Unii Europejskiej w Kopenhadze próbę rozwiązania na naszą korzyść większości dyskutowanych spraw.

Na stole negocjacyjnym pojawiła się, wzbudzająca zdumienie strony unijnej, lista kilkunastu polskich postulatów. Wśród poruszonych spraw znalazły się oczywiście kwestie dopłat do produkcji rolnej i rekompensaty budżetowe, ale również kwoty produkcyjne czy stawka 7 proc. podatku VAT na mieszkania.

Zaskoczenie listą polskich postulatów wyraziła przewodnicząca obecnie Unii Europejskiej Dania. Unijni politycy liczyli na zamknięcie przed szczytem w Kopenhadze prawie wszystkich kwestii, aby w stolicy Danii móc się zająć jedynie sprawami finansowymi.

Premier Leszek Miller określił atmosferę brukselskiego spotkania ministra spraw zagranicznych Włodzimierza Cimoszewicza z przedstawicielami Unii Europejskiej jako chłodną.

Polska negocjuje twardo aż do końca - inne kraje po kolei deklarują, że przyjmują unijne propozycje i zamykają negocjacje. Coraz więcej państw wyraża zgodę na ofertę przedstawioną przez Danię.

Na przedstawione wczoraj postulaty uzyskamy odpowiedź dziś po południu. Ministrowie spraw zagranicznych państw należących do UE zapoznają się z nimi rano.

O nie stawianie zbyt wygórowanych żądań zaapelował do państw kandydujących Komisarz Unii Europejskiej do spraw rozszerzenia Guenter Verheugen. Przyznał on, że w negocjacjach pojawił się problem z finansami. Kłopot ten ma być jednak chwilowy.

źródło:www.polska.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone