Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymRolniczy szczyt
Marcin Pijaczyński / 09.12.2002 19:09

Organizacje rolnicze z krajów kandydujących do Unii Europejskiej, które zebrały się na szczycie "Nasza wspólna przyszłość w nowej, poszerzonej Europie", żądają maksymalnie trzyletniego okresu przejściowego w dochodzeniu do pełnych dopłat bezpośrednich w rolnictwie.

Spotkanie organizacji rolniczych z państw kandydujących do Unii Europejskiej zostało zorganizowane przez Kółka Rolnicze. W szczycie uczestniczyło 25 organizacji rolniczych reprezentujących wszystkich dziesięciu kandydatów do UE.

Propozycje Unii Europejskiej przewidują obecnie dziesięcioletni okres przejściowy w dochodzeniu do pełnych dopłat bezpośrednich dla nowych członków Unii. Oferta Piętnastki budzi sprzeciw ponieważ, jak twierdzą przedstawiciele rolników, powoduje różne traktowanie producentów rolnych przez co uniemożliwia równoprawną konkurencję.

Zebrani w Warszawie rolnicy chcą od 2004 r. możliwości uzupełniania przez nowych członków Unii Europejskiej dopłat bezpośrednich do 100 proc. z własnych budżetów. Już od 2007 r., zdaniem uczestników szczytu, wszyscy rolnicy powinni funkcjonować na tych samych zasadach.

Zdaniem Władysława Serafina, przewodniczącego Kółek Rolniczych, zorganizowanie w Polsce spotkania odbywającego się pod hasłem "Nasza wspólna przyszłość w nowej, poszerzonej Europie" jest dowodem wiodącej roli Polski w staraniach o równe traktowanie rolników, zarówno z Piętnastki, jak i krajów kandydujących.

W całym kraju odbyły się w miniony weekend wybory do izb rolniczych. Członkowie izb będą w przyszłości reprezentować polskie rolnictwo w strukturach Unii Europejskiej. Izby Rolnicze są największym w kraju samorządem zawodowym.

żródło:www.polska.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone