Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymMiller przekonał Włochów
Marcin Pijaczyński / 06.12.2002 18:24

Premier Leszek Miller rozmawiał w Rzymie o rozszerzeniu Unii Europejskiej z kolejnym szefem rządu kraju członkowskiego UE - premierem Włoch Silvio Berlusconim.

- I w Madrycie, i tutaj, w Rzymie, głównie chodziło o to, aby propozycje duńskie uzyskały poparcie, a jak Państwo wiedzą, są one w dalszym ciągu kontestowane przez niektóre stolice "15" - mówił po spotkaniu premier Leszek Miller.

Część rozmów poświęcona była propozycjom duńskim w obszarze "rolnictwo". Szef naszego rządu przedstawił premierowi Berlusconiemu polskie oczekiwania w tej dziedzinie, podkreślając równocześnie, że podziela opinię, iż łatwiej Polsce będzie oddziaływać na kolejne decyzje w tej sprawie będąc już w Unii, niż próbując oddziaływać spoza Unii.

Premier Miller podkreślał, że odniósł wrażenie, iż rząd włoski nie tylko popiera duńskie propozycje, ale również w przypadku, gdyby na Szczycie UE w Kopenhadze pojawiły się inne inicjatywy wychodzące poza propozycje duńskie, to premier rządu włoskiego będzie je życzliwie rozważał.

Podczas spotkania mowa była również o międzyrządowej konferencji, która ma zatwierdzić propozycje Konwentu Europejskiego w sprawie przyszłości Unii Europejskiej. Premier Leszek Miller zwrócił uwagę szefa włoskiego rządu na ewentualny status Polski podczas tej konferencji. Polska bowiem nie może wystąpić ani w roli obserwatora, ani niepełnoprawnego członka Unii: - Mechanizm musi być taki, aby zarówno nasz kraj, jak i pozostała "9" miały zagwarantowany pewien wpływ na podejmowane podczas konferencji decyzje.

Zarówno partie koalicji rządowej, jak i główne partie opozycji we Włoszech opowiadają się za rozszerzeniem Unii Europejskiej. Również włoskie społeczeństwo w dalszym ciągu zdecydowanie popiera poszerzenie "15" o kolejne państwa. Z badań opinii społecznej z wiosny br. wynika, że ok. 60% Włochów jest przychylne postępującej integracji. Właśnie o rozszerzeniu Unii premier Leszek Miller rozmawiał dziś w Rzymie z kolejnym szefem rządu kraju członkowskiego UE - premierem Włoch Silvio Berlusconim.

źródło:www.polska.pl


[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone