SLD
UP
Samoobrona
PiS
PO
PSL
LPR
UW


Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymSLD - Leszek Miller
Radek / 02.10.2002 13:19
Leszek Miller
Urodził się w 1946 r. w Żyrardowie (woj. mazowieckie). W 1977 r. ukończył Wyższą Szkołę Nauk Społecznych przy KC PZPR w Warszawie.

Wcześniej (w latach 1963-70) pracował jako robotnik w Zakładach Przemysłu Lniarskiego w Żyrardowie. W 1969 r. wstąpił do PZPR, później był działaczem Związku Młodzieży Socjalistycznej (m. in. wiceprzewodniczącym Zarządu Miejskiego ZMS w Żyrardowie). Po studiach pracował w kilku wydziałach Komitetu Centralnego (zajmujących się głównie sprawami młodzieży, kultury fizycznej i turystyki). Od 1988 r. przez dwa lata był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach.

W 1988 r. został najpierw członkiem, po 5 miesiącach sekretarzem KC, a w 1989 r. członkiem Biura Politycznego KC i przewodniczącym Komisji KC ds. Młodzieży, Stowarzyszeń i Organizacji Społecznych.

Przy "okrągłym stole" był wiceprzewodniczącym podstolika ds. młodzieży. Po rozwiązaniu PZPR w 1990 r. został sekretarzem generalnym Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, w 1993 r. wiceprzewodniczącym, a cztery lata później jej przewodniczącym. W 1999 r. po rozwiązaniu SdRP i powstaniu Sojuszu Lewicy Demokratycznej został przewodniczącym nowej partii.

Od 1991 r. jest posłem, szefem Klubu Parlamentarnego SLD. Był ministrem pracy i polityki socjalnej w rządzie Waldemara Pawlaka i Józefa Oleksego, ministrem - szefem URM w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza, a następnie ministrem spraw wewnętrznych i administracji w jego rządzie. Pełnił również funkcję przewodniczącego Komitetu Społeczno-Politycznego Rady Ministrów oraz przewodniczącego strony rządowej w Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu w rządach Oleksego i Cimoszewicza.[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Strony Internetowe Flash Szczecin - Imprezy Warszawa