Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M A



Kingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednym



Wyniki drugiej tury: Polska skręca w prawo
www.platforma.org / 18.11.2002 14:28

Wyniki wyborów zaskoczyły liderów SLD. Dziś wiadomo, że centroprawica odniosła w tych wyborach sukces. Druga tura pokazała, że kilkudziesięciu wójtów, burmistrzów i prezydentów miast może poszczycić się przynależnością do Platformy, bądź startowało z komitetów popieranych przez PO.
Przedstawiamy wstępną listę osób związanych bądź popieranych przez PO, które uzyskały mandat w drugiej turze wyborów.


Wraz z zakończeniem drugiej tury wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, ostatecznie wyjaśniło się jak będzie wyglądał lokalny samorząd. Także to, że w wielu dużych miastach - nawet tych tradycyjnie rządzonych przez lewicę - kandydaci na prezydentów związani z Platformą Obywatelską zdobyli władzę.

Oto lista kandydatów związanych z PO lub przez PO popieranych, którzy uzyskali mandaty w drugiej turze wyborów:
Paweł Adamowicz (Gdańsk)
Tadeusz Arkit (Libiąż)
Radosław Baran (Będzin)
Janusz Chodorowski (Mielec)
Konstanty Dombrowicz (Bydgoszcz)
Wiesław Domin (Babice)
Rafał Dutkiewicz (Wrocław)
Jaromir Dziel (Gniezno)
Ewa Filipiak (Wadowice)
Zygmunt Frankiewicz (Gliwice)
Krzysztof Grabczuk (Chełm)
Ryszard Grobelny (Poznań)
Jacek Karnowski (Sopot)
Piotr Kruczkowski (Wałbrzych)
Jacek Krywult (Bielsko Biała)
Ryszard Kudła (Braniewo)
Mirosław Mikietyński (Koszalin)
Zenon Odya (Tczew)
Marcin Pawlak (Dobczyce)
Jolanta Piotrowska (Giżycko)
Adam Rams (Knurów)
Zbigniew Rybka (Głogów)
Waldemar Socha (Żory)
Andrzej Stania (Ruda Śląska)
Mirosław Symanowicz (Siedlce)
Wojciech Szczurek (Gdynia)
Andrzej Szymborski (Pisz)
Wiesław Śniecikowski (Pasłęk)
Ryszard Tur (Białystok)
Waldemar Wardziński (Ciechanów)
Tadeusz Wrona (Częstochowa)
Janusz Wróbel (Pruszcz Gdański)
Ryszard Zembaczyński (Opole)
Marcin Zamoyski (Zamość)

Dziękujemy wszystkim wyborcom, gratulujemy wybranym kandydatom, ich sztabom wyborczym i wszystkim, którzy przyczynili się do ich sukcesu.

źródło:www.platforma.org


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdania



GRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Opony