Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymGazeta Wyborcza - "Spór w Unii Wolności"
Agnieszka Rosa / 18.11.2002 14:23

„Tadeusz Mazowiecki oświadczył podczas wczorajszej Rady Krajowej UW, że opuszcza partię”- donosi dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej. Powodem tej decyzji są dziwne koalicje wyborcze zawierane przez członków UW. W regionie warmińsko - mazurskim kandydaci Unii startowali za zgodą zarządu partii z list SLD oraz zdecydowali się na współpracę z Samoobroną.

Mazowiecki nie zmienił zdania nawet po decyzji Rady Krajowej UW zakazującej swoim członkom tworzenia koalicji z LPR i partią Leppera. Obserwatorzy twierdzą, że wczorajsze wydarzenia i deklaracje były punktem kulminacyjnym „cichego” sporu między liderem UW Władysławem Frasyniukiem a niekwestionowanym autorytetem polskiej sceny politycznej jakim jest Tadeusz Mazowiecki. Ten pierwszy dąży do przekształcenia Unii w partię liberalną, drugi zgadza się z liberalizmem ale pod warunkiem, że będzie to tylko jeden z nurtów szerszej koncepcji ideowej.
Tadeusz Mazowiecki przyznaje w rozmowie z Agnieszką Kubik z GW, że odchodzi z Unii bo nie jest to ta sama partia, którą tworzył. Nie zgadza się z polityka prowadzoną przez zarząd i dlatego wybiera życie człowieka bezpartyjnego. Nie zamierza wstępować do innej partii, Przyznaje również, że po ostatniej, kolejnej już porażce wyborczej Unia powinna albo przeprowadzić radykalną zmianę we własnym programie albo się rozwiązać.
Czy sprawa odejścia Mazowieckiego z UW zostaje zakończona? Przeczy temu oświadczenie Mirosława Czecha (członek Rady Krajowej UW, były sekretarz generalny partii) dla Gazety Wyborczej. Wyjaśnia on, że niedzielny incydent był wynikiem nieporozumienia. Świadczyć o tym ma wyżej wspomniana uchwała Rady Krajowej UW zakazująca sojuszy z niektórymi partiami. Czech zapewnia, że działacze, którzy znaleźli się w sojuszu z koalicją SLD - Samoobrona będą musieli zdecydować co wybierają. Członkostwo we własnej partii czy nowy układ.

źródło:www.gazeta.pl[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone