Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymSpecjalna sesja Parlamentu Europejskiego
www.ukie.gov.pl / 18.11.2002 14:12

W dniach 18-20 listopada 2002 odbędzie się w Strasburgu sesja plenarna Parlamentu Europejskiego na temat roszerzenia UE z udziałem parlamentarzystów dziesięciu krajów kandydujących.

Z inicjatywy przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Pata Coxa, zbliżające się zakończenie negocjacji członkowskich zostanie uroczyście zaznaczone wspólną debatą – europejskich deputowanych i członków parlamentów narodowych krajów kandydujących – na temat obecnego rozszerzenia Unii Europejskiej.

Podczas sesji plenarnej 18-20.11. w Strasburgu, PE przyjmie także stanowisko w sprawie raportów okresowych Komisji Europejskiej z 9.10., w których Komisja dokonała oceny gotowości kandydatów do członkostwa w UE (głosowanie nad rezolucją Elmara Broka).

Wraz z 626 deputowanymi do PE, w debacie weźmie udział 214 przedstawicieli parlamentów z krajów EŚW, w tym 50 z Polski. W skład reprezentacji Sejmu RP wejdzie: 24 posłów SLD, 2 posłów z UP, 5 posłów PO, 4 posłów PSL, 4 posłów PIS, 4 posłów Samoobrony, 3 posłów LPR (udział LPR niepotwierdzony), 1 poseł SKL, oraz 3 senatorów.

Po raz pierwszy sesja plenarna PE prowadzona będzie przez przewodniczących trzech głównych instytucji europejskich:
- Parlamentu Europejskiego - Pata Coxa,
- Komisji Europejskiej – Romano Prodiego
- Rady Europejskiej – premiera Danii, Andersa Fogh Rasumssena.
Wraz z parlamentarzystami, do Strasburga pojadą przedstawiciele mediów krajów kandydujących, w tym z Polski – 33 dziennikarzy.

Program trzydniowej sesji przewiduje m.in.:
- spotkania w ramach grup politycznych: parlamentarzyści z krajów kandydujących przyłączą się do poszczególnych frakcji Parlamentu Europejskiego (jest ich siedem plus grupa niezależnych), zgodnie z przynależnością polityczną,
- wspólna debata plenarna nt. rozszerzenia, w której wezmą udział wydelegowani posłowie lub senatorowie parlamentów narodowych “dziesiątki” (minimum 2 mówców z każdego kraju kandydującego),
- sesja plenarna PE nt. rozszerzenia oraz głosowanie; parlamentarzyści z krajów kandydujących przysłuchiwać się będą debacie i nie wezmą udziału w głosowaniu,
- w drugim dniu sesji, poszczególne kraje kandydujące będą miały okazję zaprezentować specjały swojej narodowej kuchni podczas uroczystego lunchu.

Z uwagi na bezprecedensowy charakter tej sesji PE, program przewiduje również: konferencję prasową z Patem Coxem, Romano Prodim i A.F. Rasmussenem, uroczystą przyjęcie oraz koncert w Palais des Congres i zdjęcia pamiątkowe.

źródło:www.ukie.gov.pl


[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Drzwi Gerda