Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPO zaniepokojona antyeuropejską postawą PiSu.
Radek / 13.11.2002 18:51

Platforma Obywatelska głosem swoich przewodniczących wyraziła zaniepokojenie antyeuropejską postawą PiSu. "Chodzi o wypowiedzi liderów PiS wskazujące na to, że w referendum dotyczącym wejścia Polski do UE stanowisko PiS będzie niejasne. To w naszej ocenie bardzo groźny sygnał" - powiedział wiceszef Platformy Donald Tusk.

Wcześniej PiS poparł obywatelski projekt referendum, w którym to Polacy mogliby wypowiedzieć się czy są za czy przeciw sprzedaży ziemi cudzoziemcom. To wskazuje, zdaniem Tuska, że PiS z dnia na dzień staje się coraz bardziej sceptyczny jeśli chodzi o akces Polski do struktur europejskich. Co dla Platformy jest niezrozumiałe. "Jeśli rzeczywiście jest tak, że liderzy PiS dla pewnej taktyki politycznej - mającej bardziej na uwadze interes polityczny PiS, a nie Polski - są gotowi zaryzykować wyniki referendum unijnego, to jest to bardzo niebezpieczna gra" - powiedział wiceszef PO.
Stanowisko PiSu, zdaniem Tuska, nie ma wpływu na wynik negocjacji Polski z UE, może mieć natomiast "rujnujący, destruktywny wpływ na opinię publiczną w czasie referendum dotyczącego wejścia Polski do UE".
Wszystko zaczęło się od dzisiejszego wywiadu w "Rzeczpospolitej", w którym Jarosław Kaczyński powiedział między innymi, że trzeba zmienić warunki albo opóźnić datę przystąpienia Polski do UE. (...) Wątpliwości PiS ma nie od dzisiaj, zaczęło o nich głośno mówić dopiero po wyborach samorządowych. Jarosław Kaczyński - który jest większym zwolennikiem przystąpienia do UE niż Lech - nie ukrywa, że ma to związek z wysokim poparciem uzyskanym w tych wyborach przez formacje radykalne, takie jak LPR czy Samoobrona. Jego zdaniem wygrają one kolejne wybory, jeśli Polska nie wynegocjuje lepszych warunków z UE. (...)"
"- Jesteśmy za wejściem Polski do UE, ale nie poprzemy integracji na obecnych warunkach. Doszło do bezwarunkowej kapitulacji" - powiedział Lech Kaczyński, że taka opinia panuje w Prawie i Sprawiedliwości.
[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Fajne gry