Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymNewsweek Polska - „Stawka większa niż prawica”
Agnieszka Rosa / 07.11.2002 16:33

W 45 numerze „Newsweeka” z dnia 10.11.2002 warto przeczytać obszerny artykuł Amelii Łukasiak i Michała Karnowskiego dotyczący Lecha Kaczyńskiego (jego brata Jarosława oraz formacji przez nich tworzonej). Autorzy próbują znaleźć przyczynę, dzięki której Lech Kaczyński odniósł znaczne zwycięstwo w I turze wyborów samorządowych w Warszawie ( niewiele brakowało do całkowitego sukcesu i zakończenia wyborów w pierwszej fazie).

Słynni bracia postawili w swoim programie przede wszystkim na przyszłość i rozwój odcinając się od przeszłości. Specjaliści właśnie w tym zabiegu widzą źródło sukcesu. Po raz pierwszy wyborcy potrzymali w Warszawie jasny i spójny program, odsuwający na dalszy plan dawne podziały, wyrządzone i nie wyrządzone krzywdy. Komentująca to dla Newsweeka socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska twierdzi, że Kaczyński wygrał nie dzięki temu, że reprezentował centroprawicę ale dzięki stanowczości i wiarygodności.
Pytaniem, na które wszyscy oczekują niecierpliwie odpowiedzi, jest to jak potoczą się losy braci Kaczyńskich oraz tworzonego przez nich PiS-u. Czy podzieli on niechlubne losy Porozumienia Centrum formowanego również nazwiskiem Lecha i Jarosława? Według dziennikarzy Newsweeka „tym czym dla marzącego o prezydenturze USA Clintona był gospodarczy sukces Arkansas, tym dla Kaczyńskiego ma być teraz stolica Polski”.
Pewne jest to, że Jarosław Kaczyński będzie chciał stworzyć razem z PO formacje, która za 3 lata odniesie sukces ogólnopolski, zajmując miejsce obecnej koalicji. Biorąc pod uwagę to, że 59 na 100 Polaków ufa Lechowi Kaczyńskiemu, można spodziewać się, że mamy do czynienia z formowaniem się nowej znacznej siły politycznej po prawej stronie sceny politycznej.

źródło:www.newsweek.pl[ | ]


Lista komentarzy
Brak komentarzy.
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone