Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
Reklama

www.centrumprasowe.net
www.e-commerce.pl
www.egospodarka.pl
www.eisp.pl
www.Senior.pl


R E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymGazeta Wyborcza - „Kto z kim w sejmikach”
Agnieszka Rosa / 06.11.2002 14:35

Dzisiejsze wydanie "Gazety Wyborczej" zdominowane jest przez wydarzenia związane z wyborami samorządowymi. Autor jednego z artykułów - Rafał Kalukin informuje, że ze względu na zbyt słaby wynik PSL, SLD zmuszony jest do szukania sojuszników szeregach koalicji POPiS i Samoobrony.

Marszałek Marek Borowski (SLD) apelował wczoraj o stworzenie „koalicji ponad podziałami ”, na co nie wyraziły zgody władze POPiS ( Maciej Płażyński- PO, Ludwik Dorn- PiS). Bliższe obu politykom są umowy koalicyjne z LPR o czym świadczy przykład województwa pomorskiego gdzie koalicja POPiS wygrała wybory do sejmiku ale do uzyskania większości brakuje tym formacjom 3 mandatów ( tyle właśnie zdobyła LPR). Niewykluczone, że przedstawiciele pomorskiego LPR dostaną zaproszenie do wspólnego stołu obrad z przedstawicielami POPiS.
O porozumienie ponad podziałami apeluje również w specjalnym oświadczeniu na łamach „Gazety” premier Leszek Miller, który ostrzega, że dużo głosów otrzymały ugrupowania jawnie antyeuropejskie. Według premiera należy połączyć siły proeuropejskie aby zapewnić naszemu krajowi „szansę na długofalowy i stabilny rozwój”.
W rozmowie z Agnieszka Kubik Maciej Płażyński ( lider PO, były marszałek Sejmu) zastrzega, że PO nie bierze pod uwagę sojuszu ani z partią Andrzeja Leppera ani z SLD. Zastanawia się natomiast nad połączeniem sił z LPR. Na pytanie czy nie obawia się antyeuropejskiej orientacji LPR, marszałek przyznaje, że według niego w samorządzie poglądy te nie mają pierwszorzędnego znaczenia. Podobne zdanie wyraża Ludwik Dorn ( wiceprzewodniczący PiS), który wyklucza podobnie jak Płażyński wspólne rządy POPiS z SLD i Samoobroną. Porównując LPR i partie Leppera dochodzi do wniosku, że ta pierwsza, mimo radykalizmu jest partią wyraźnie ideową, mającą własne wizje Polski, Samoobrona natomiast jest „bezideową partią protestu”.
Wszyscy wypowiadający się politycy zaznaczają jednak, że na razie nie zapadły jeszcze żadne konkretne porozumienia.

Gazeta Wyborcza / PAP

źródło:www.wyborcza.pl

[ | ]


Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Darmowe mp3