Prezydent Bronisław Komorowski jest trendy
Autor, 10.08.2012 03:32

Kilka dni temu minęły dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Choć na początku kadencji wiele osób miało uwagi co do medialności głowy państwa, to dzisiaj śmiało można powiedzieć, że były to wątpliwości nieuzasadnione.

Analiza przeprowadzona przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” pokazuje, że Bronisław Komorowski nalezy do najbardziej medialnych osób w Polsce. Komorowski jest także trendy w mediach społecznościowych.

Ostatni, lipcowy sondaż Homo Homini wskazuje na rekordowe, bo aż 71 procentowe poparcie społeczeństwa dla prezydenta Komorowskiego. To świetny wynik, zważywszy, że głowa państwa ma swoje korzenie polityczne w tym samym ugrupowaniu, co rządząca partia, która znacznie traci w tychh samych badaniach.

Upływające właśnie 24 miesiące prezydentury zaowocowały liczbą ponad 300 000 informacji. Najbardziej aktywnie osobą Bronisława Komorowskiego interesowały się media internetowe, publikując ponad 234 000 materiałów.

Tylko ostatni tydzień przyniósł na temat głowy państwa ponad 4000 doniesień. Przoduje oczywiście internet z liczbą 1610 materiałów i… social media z 1090 wpisami i komentarzami. Miejsce trzecie należy do radia i telewizji (1038), a poza medialnym prezydenckim podium znalazła się prasa (319).
__________________________________________________________________

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone