Prezydent apeluje: idźmy głosować
Autor, 26.09.2011 20:22

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował o wzięcie udziału w głosowaniu w wyborach parlamentarnych 9 października. W Belwederze prezydent zainaugurował Akcję: Głosuj. - Idźmy głosować – zachęcał Bronisław Komorowski.Prezydent dziękował wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom, mediom, które zechciały podjąć działanie na rzecz podniesienia frekwencji w zbliżających się wyborach, na rzecz zachęcenia obywateli naszego państwa, aby chcieli aktywnie uczestniczyć w procedurach wyborczych. - To sprawdzian poziomu demokratycznego zaangażowania w nasze państwo - podkreślił.

- Nie wiem, komu służy niska frekwencja wyborcza, wiem, że na pewno szkodzi polskiej demokracji. nie wiem, komu ma służyć wysoka frekwencja, jestem pewien, że służy polskiej demokracji. I zachęcam wszystkich do tego, aby tej polskiej demokracji - w sytuacji próby, jaką są każde wybory - po prostu pomóc - powiedział Bronisław Komorowski.

W spotkaniu w Belwederze uczestniczyli m.in. piosenkarka Monika Brodka i aktor Maciej Stuhr, którzy występują w spocie zachęcającym Polaków do głosowania. Spot, który został wyemitowany w Belwederze, jest jednym z elementów akcji.

prezydent.pl

__________________________________________________________________

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone