Wkrótce wybory?
Autor, 16.09.2008 00:01

Platforma Obywatelska rozważa przyśpieszone wybory razem z wyborami europejskimi, w czerwcu przyszłego roku - stwierdził Adam Bielan z PiS w wywiadzie dla RMF FM.

Zdaniem Bielana, z jakiegoś powodu Platforma dała przyzwolenie na publiczną nagonkę na PSL.

- Gdyby chciała z PSL-em rządzić spokojnie przez cztery lata, nie byłoby takich sytuacji, jak np. z posłem Kłopotkiem - powiedział Bielan. - Obecne sondaże mogą pozwalać im sądzić, że będą rządzić samodzielnie, a nawet jedna z gazet opublikowała sondaż, zgodnie z którym PO miałaby mieć samodzielną większość do odrzucenia weta prezydenckiego. Więc ten scenariusz jest poważnie rozważany i o tym świadczy ostatnia aktywność medialna premiera - twierdzi Bielan.

W opinii rzecznika PiS, ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska, dotyczące szybkiego wprowadzenia w Polsce euro mogą być elementem kampanii wyborczej.

- Premier, walcząc o przyspieszone wybory, potrzebuje chwytliwych haseł na kampanię wyborczą, bo wyraźnie nie będzie chciał rozliczenia z tego, co udało mu się dokonać w ciągu ostatniego roku - powiedział Bielan.

Polityk PiS twierdzi, że PO rozważa przyspieszone wybory razem z wyborami europejskimi. Miał o tym usłyszeć od polityków Platformy w kuluarowych rozmowach.

Polska.pl

__________________________________________________________________

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone