Religa przed Kaczyńskim
Autor, 22.06.2005 23:59

Zbigniew Religa powrócił na pierwsze miejsce wyścigu o fotel prezydenta. Według zamówionego przez "Rzeczpospolitą" sondażu znany kardiochirurg może liczyć na 25 proc. głosów. Senator Religa pokonałby Lecha Kaczyńskiego również w drugiej turze.

Zbigniew Religa wrócił na prowadzenie w prezydenckim sondażu po pięciu miesiącach przerwy. Tuż po deklaracji, że zamierza wystartować w wyborach prezydenckich mógł liczyć nawet na 27 proc. głosów.

Na dotychczasowego faworyta Lecha Kaczyńskiego chce głosować 22 proc. ankietowanych. Oznacza to spadek o jeden punkt procentowy w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Kolejne miejsca zajmują Andrzej Lepper, Marek Borowski i Donald Tusk. Przewodniczący Samoobrony może liczyć na 17 proc. głosów, co oznacza wzrost o jeden punkt procentowy. Podobny wzrost zanotował lider Socjaldemokracji Polskiej, którego w wyścigu prezydenckim popiera obecnie 14 proc. z nas. W walce o prezydenturę liczy się również przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk z 13 proc. poparcia. Lider PO w porównaniu z poprzednim sondażem stracił 2 punkty procentowe.
www.centrumprasowe.net, www.polska.pl

__________________________________________________________________

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone