Sześć procent dla Demokratów
Autor, 09.03.2005 13:54

Partia Demokratyczna mogłaby liczyć na 6 proc. głosów, gdyby w miniony weekend odbyły się wybory, wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Wszystko wskazuje na to, że PD odbiera część wyborców Platformie Obywatelskiej, której poparcie spadło do 22 proc.

Partia Donalda Tuska i Jana Rokity utraciła w porównaniu do poprzedniego miesiąca 5 proc. poparcia. Pomimo odebrania części wyborców PO, cieszyć nie ma się również z czego Partia Demokratyczna, która znajduje się bardzo blisko progu wyborczego.

Przeprowadzony przez PBS sondaż przynosi dobre wiadomości Samoobronie i Lidze Polskich Rodzin. Ugrupowanie Andrzeja Leppera zyskało 17 proc. poparcia, co oznacza poprawę o 1 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. LPR zyskało aż 5 proc. i obecnie na partię tą chce głosować 15 proc. z nas.

Nie uległy zmianie notowania Prawa i Sprawiedliwości. Partia braci Kaczyńskich cieszy się 14-procentowym poparciem. Po jednym punkcie straciły partie lewicowe - SLD ma obecnie 7 proc., a SdPl tylko 3 proc. Na wejście do Sejmu może jeszcze liczyć PSL z 5 proc. poparcia.

www.centrumprasowe.net, www.polska.pl

__________________________________________________________________

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone