Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
ReklamaR E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymOfensywa dyplomatyczna
Marcin Pijaczyński / 05.12.2002 16:40
12 i 13 grudnia ma się odbyć szczyt Unii Europejskie w Kopenhadze - to właśnie tam zostaną prawdopodobnie zakończone negocjacje z państwami kandydackimi. Cały czas trwa maraton podróży dyplomatycznych przedstawicieli polskich i europejskich władz.

Opieszałość Sejmu utrudni końcowe negocjacje z EU?
RMF FM / 04.12.2002 17:12
Poślizg niekontrolowany. Wszystko wskazuje na to, że Polska nie wywiąże się ze zobowiązania, że do końca roku dostosuje nasze prawo do norm Unii. Rząd od ponad 2 miesięcy nie skierował do Sejmu ani jednej ustawy europejskiej. Dziś posłowie debatowali na temat informacji rządu o stanie negocjacji z Unią.

Trudna końcówka negocjacji
Marcin Pijaczyński / 03.12.2002 12:16
Główny polski główny negocjator minister Jan Truszczyński spotkał się w Brukseli z przedstawicielami przewodniczącej obecnie Unii Europejskiej Danii. Głównym tematem rozmów była propozycja kompromisu przedstawiona państwom kandydackim w zeszłym tygodniu oraz Polska na nią odpowiedź.Polska-UE: Ostatnia runda negocjacji
RMF FM / 02.12.2002 14:04
Kolejna runda negocjacji czy ponowne starcie na ringu? Dziś rozpoczyna się ostatni etap rokowań członkowskich między UE a 10 krajami kandydującymi. Główny negocjator Polski Jan Truszczyński przedstawia w Brukseli złagodzone nieco w piątek postulaty naszego kraju.

Czy rolnicy powiedzą „nie” UE?
RMF FM / 27.11.2002 17:57
Jarosław Kalinowski grozi, że w referendum rolnicy powiedzą Unii „nie”, jeśli oferta rolna nie zmieni się na korzyść Polski. Jeśli UE nie podniesie wysokości proponowanych dopłat dla rolników i nie poprawi pozostałych warunków finansowych, to polscy rolnicy nie będą konkurencyjni dla swoich kolegów z innych krajów - uważa minister rolnictwa. Podobnego zdania jest część ekspertów.


Lepsza oferta
Marcin Pijaczyński / 27.11.2002 14:32
Przewodnicząca Unii Europejskiej Dania przedstawiła nową ofertę finansową dla krajów kandydujących do UE. Kopertę z duńskimi propozycjami przywiózł do Polski premier Leszek Miller.

Nowe stanowisko Polski w negocjacjach z UE
RMF FM / 22.11.2002 16:41
Redukcja polskiej składki do budżetu Unii Europejskiej lub rekompensata, która spowodowałaby, że nasz kraj nie straci w pierwszym roku członkostwa we Wspólnocie. Tak brzmi nowe stanowisko negocjacyjne Polski. Rząd zmienił je w nocy, dziś przedstawi je w Brukseli.

Deklaracja w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
www.ukie.gov.pl / 21.11.2002 14:23
Pod przewodnictwem Prezesa Rady Ministrów Leszka Millera i z udziałem minister ds. europejskich Danuty Hübner odbyło się 20 listopada br., spotkanie sygnatariuszy Paktu na rzecz integracji europejskiej, którego celem było przyjęcie wspólnej Deklaracji przygotowanej przez ekspertów wyznaczonych przez ugrupowania polityczne, należące do Paktu.

Po debacie
Marcin Pijaczyński / 20.11.2002 16:25
W Strasburgu zakończyła się debata Parlamentu Europejskiego, w której udział wzięli parlamentarzyści z krajów kandydujących do Unii Europejskiej.

Jednak 1 maja 2004.
Radek / 18.11.2002 19:31
Unijni ministrowie ustalili, że Polska i inne kraje kandydujące wstąpią do UE 1 maja 2004 roku. Poza Polską przyjęte zostaną: Czechy, Węgry, Słowenia, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Cypr, Malta.

<< Poprzednie  | 1-10  | 11  | < 12 >  | 13  | 14  | Następne >>

Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone