Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
ReklamaR E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymNewsweek - "Temperatura wrzenia"
Agnieszka Rosa / 27.11.2002 16:32
„Kołodko konstruując budżet na 2003 r., zamiast pogoni za krajami wysoko rozwiniętymi zaproponował nam człapanie”- czytamy w najnowszym, 48 numerze Newsweek Polska. W artykule pt. „Na przetrwanie” składającym się na cykl „ Temperatura wrzenia” Dariusz Stasik komentuje sposób i jakość uchwalonego w sobotnią noc budżetu na rok 2003.

Gazeta Wyborcza - „Poseł nie do przesłuchania”
Agnieszka Rosa / 27.11.2002 15:37
Posłowie Samoobrony ponownie stworzyli wokół siebie zamieszanie- informuje dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej. Kilka osób, podejrzewanych o rozsypywanie zboża na torach kolejowych w stolicy nie stawia się na przesłuchaniach, uniemożliwiając tym samym zakończenie śledztwa. Na przesłuchania nie chcą również stawić się osoby wezwane w charakterze świadków.

Wprost - „Platforma pochyła”
Agnieszka Rosa / 26.11.2002 16:31
Początek 2001 roku miał być początkiem nowej jakości w polskiej polityce. Właśnie wtedy powstała Platforma Obywatelska. Maciej Płażyński, Donald Tusk i Andrzej Olechowski stworzyli formację, którą po kilku tygodniach popierała 1/5 Polaków. Dorota Macieja w najnowszym, 48 numerze tygodnika „Wprost” analizuje sytuację Platformy w niecałe dwa lata od jej powstania.

Gazeta Wyborcza - „SLD się rozlicza”
Agnieszka Rosa / 25.11.2002 15:48
„To nie był spotkanie władz partii cieszącej się wyborczym zwycięstwem”- czytamy w dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej o niedzielnych obradach Rady Krajowej SLD. Po wygranych nieznacznie wyborach samorządowych przyszedł czas na rozliczenia i podsumowania. Wszyscy są zgodni co do tego, że SLD jest nadal liderem. Ale na jak długo?

Polityka - „Kapitalistyczna Partia Chin”
Agnieszka Rosa / 21.11.2002 16:24
„Z jednej strony dążenie do absolutnego ładu, z drugiej - umiejętność rozmywania reguł i ich elastycznego naginania”- tak rozpoczyna swój artykuł Albert Burckhardt w 47 numerze „Polityki”.
14 listopada rozpoczął się XVI Zjazd Komunistycznej Partii Chin. Po raz pierwszy tak wyraźnie i oficjalnie podkreślano „pozytywną rolę prywatnych przedsiębiorców w rozwoju gospodarki”- pisze autor.


Gazeta Wyborcza - "Fiskus osądzony"
Agnieszka Rosa / 21.11.2002 16:02
„To wyjątkowo nieudany twór legislacyjny - ocenił ustawę abolicyjną przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, Marek Safjan” - informuje na pierwszej stronie dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej.
Sporna ustawa zakładała, że wszyscy ukrywający swoje dochody będą mogli je ujawnić, płacąc jedynie 12 proc. od ukrytego dochodu. Wiele kontrowersji wzbudziła również sprawa deklaracji majątkowych. Posłowie zdecydowali, że obywatele mają składać zeznania jaki majątek posiadają.


Gazeta Wyborcza - Szczyt NATO w Pradze
Agnieszka Rosa / 20.11.2002 16:52
W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej dużo miejsca poświęcono rozpoczynającemu się jutro w Pradze szczytowi NATO. Jak wielu twierdzi będzie to szczyt przełomowy. Uwaga całego niemal świata skupi się przez kilka dni na czeskiej stolicy.

Newsweek - "Unia zagrożona"
Agnieszka Rosa / 19.11.2002 17:09
„Miesiąc przed końcem negocjacji z Brukselą rozsypał się tradycyjny układ sił między zwolennikami a przeciwnikami Unii Europejskiej. Obóz zwolenników integracji z Unią jeszcze nigdy nie był tak słaby, a wynik referendum tak bliski „nie””- czytamy w 47 numerze Newsweeka z 24 listopada 2002.

Wprost - "Szczerbiec ze swastyką"
Agnieszka Rosa / 19.11.2002 09:15
W najnowszym numerze tygodnika „Wprost” z 24 listopada 2002 (nr 47) Krzysztof Łoziński w artykule- „Szczerbiec ze swastyką”, straszy nas wizją rodzącego się w Polsce ruchu faszystowskiego.

Gazeta Wyborcza - "Spór w Unii Wolności"
Agnieszka Rosa / 18.11.2002 14:23
„Tadeusz Mazowiecki oświadczył podczas wczorajszej Rady Krajowej UW, że opuszcza partię”- donosi dzisiejsze wydanie Gazety Wyborczej. Powodem tej decyzji są dziwne koalicje wyborcze zawierane przez członków UW. W regionie warmińsko - mazurskim kandydaci Unii startowali za zgodą zarządu partii z list SLD oraz zdecydowali się na współpracę z Samoobroną.

<< Poprzednie  | 1  | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | < 7 >  | 8  | Następne >>

Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Księgarnia Medyczna