Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
ReklamaR E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednymPowell: Irak współpracuje, bo zagroziliśmy wojną
RMF FM / 24.02.2003 18:24
Jedynym powodem, dla którego Irak cokolwiek zrobił w ciągu ostatnich kilku miesięcy jest fakt, że zastosowaliśmy groźbę użycia siły i fakt, że międzynarodowa społeczność wykazała się jednomyślnością - mówi sekretarz stanu USA Colin Powell. Stany Zjednoczone prawdopodobnie jeszcze dziś przedłożą Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt nowej rezolucji w sprawie Iraku.

Misja El Baradei w Iranie
RMF FM / 21.02.2003 17:19
Kolejna delikatną misję dyplomatyczną w Iranie prowadzi szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Mohamed El Baradei. Właśnie przyleciał on do Teheranu, by sprawdzić, czy irańskie plany rozwoju energetyki nuklearnej nie są przykrywką do budowy broni atomowej.

Francusko-niemieckie interesy w Iraku
RMF FM / 20.02.2003 19:33
Czy wojna z Irakiem to wojna o ropę ? Przeciwnicy Stanów Zjednoczonych zarzucają Waszyngtonowi, że u podstaw ich działania leży nie chęć rozbrojenia Iraku, czy inne szczytne idee, ale przede wszystkim iracka ropa. Ale sprawa jest bardziej skomplikowana. "Washington Times" przypomina dzisiaj, że potężne interesy w Iraku mają także najbardziej zagorzali przeciwnicy wojny z Saddamem Husajnem, czyli Francja i Niemcy.

Chirac krytykuje autorów „listu ośmiu”, w tym Polskę
RMF FM / 18.02.2003 18:05
Francja powinna okazać respekt wobec stanowiska Polski - uważa wiceminister spraw zagranicznych Adam Rotfeld. Wczoraj, podczas nadzwyczajnego szczytu UE poświęconego kryzysowi irackiemu, prezydent Chirac w ostrych słowach skrytykował postępowanie tych krajów, które popierają wojenne plany USA, w tym także Polski.

Nadzwyczajny szczyt UE ws. Iraku
RMF FM / 17.02.2003 17:21
Wojna z Irakiem może być konieczna, ale jeszcze nie teraz. Wciąż jeszcze są pokojowe możliwości rozwiązania kryzysu - mówi Javier Solana, koordynator Unii Europejskiej ds. polityki zagranicznej. Piętnastka rozmawia dziś na ten temat w Brukseli na nadzwyczajnym szczycie.

Antywojenne demonstracje na całym świecie
RMF FM / 15.02.2003 18:07
Świat protestuje przeciwko wojnie. Miliony mieszkańców miast w krajach całego świata wychodzi dziś na ulice, by zademonstrować swą niechęć wobec planowanego przez Stany Zjednoczone ataku na Irak. Fala protestów przeszła już przez Australię, Japonię i Rosję, manifestacje trwają teraz w miastach Europy.

Niezmienne niemieckie "nie" w sprawie Iraku
RMF FM / 13.02.2003 15:55
Wciąż możliwe jest pokojowe rozwiązanie kryzysu wokół Iraku - przekonywał dziś w Bundestagu kanclerz Gerhard Schröder. Zapewnił parlamentarzystów, że Niemcy wypełnią swoje zobowiązania sojusznicze wynikające z przynależności do NATO. W podobnym tonie wypowiadał się szef niemieckiej dyplomacji Joschka Fischer.

Europejskie ulice przeciwko wojnie, amerykańskie - "za"
RMF FM / 11.02.2003 17:55
Kwestia Iraku podzieliła nie tylko sojuszników z NATO i kraje Unii Europejskiej. Podziały jeszcze bardziej widoczne są na ulicach europejskich i amerykańskich miast. Sondaże jasno pokazują: Europa w większości jest przeciwko wojnie, Ameryka - zdecydowanie "za".

Kwestia Iraku dzieli sojuszników
RMF FM / 10.02.2003 14:43
Coraz głębsza przepaść rysuje się na linii Stany Zjednoczone-Europa. W Brukseli trwa właśnie posiedzenie NATO. Niemcy przyłączyły się do Francji i Belgii, które oficjalnie zgłosiły sprzeciw wobec podjęcia przez Sojusz kroków w celu obrony Turcji, jednego z członków Paktu, w razie ewentualnej wojny w Iraku.

Wlk. Brytania poprosi ONZ o zgodę na zaatakowanie Iraku?
RMF FM / 07.02.2003 15:49
Wielka Brytania może zwrócić się do Rady Bezpieczeństwa ONZ o uchwalenie nowej rezolucji w sprawie Iraku, pomimo oporów Rosji, Francji i Chin - twierdzą amerykańscy i brytyjscy dyplomaci akredytowani przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

<< Poprzednie  | 1-10  | < 11 >  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | Następne >>

Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Nowa Toyota Auris