Wiadomości dnia
Świat
Polska
Samorząd
Przegląd prasy
Integracja europejska

Słownik polityczny
Napisz do nas
Poleć znajomym
ReklamaR E K L A M AKingston: nowy dysk SSD
Laptopy TOSHIBA: nowe modele
PARP wspomaga rynek franczyzy
Nowe serwery sieciowe QNAP
Formularz ZUS IWA: zmiany w 2010r.
PandaLabs: najciekawsze wirusy 2009
Zakaz palenia: nowe regulacje wg KPP
Transcend: czytnik kart i hub USB w jednym


Karykatury partii politycznych
prof. Jerzy Przystawa / 04.12.2002 17:20
W miniony weekend, w Ciechocinku, miała miejsce XV Ogólnopolska Konferencja Samorządowa pod hasłem „Poseł z każdego powiatu”. Z żywej i pełnej wigoru dyskusji, trwającej dwa dni, wiele dowiedzieliśmy się o tym jak przebiegały wybory w różnych miejscach Polski, wyciągaliśmy wnioski i mówili o zadaniach na przyszłość.

Bunt masowy?
Agnieszka Rosa / 27.11.2002 18:45
Ostatnie burzliwe dni skłaniają większość myślących ludzi do refleksji. Po raz kolejny o swoje interesy obywatele walczą na ulicach. Zamiast racjonalnych argumentów, dyskusji i negocjacji niezadowoleni pracownicy opuścili domy i zakłady pracy manifestując tym samym swoje rozczarowanie niezbyt cywilizowanymi metodami.

Sprawa ojca Rydzyka
radek turkiewicz / 26.11.2002 17:38
Cała Polska żyje dziś wczorajszym filmem Jerzego Morawskiego „Imperium ojca Rydzyka” nadanego w TVP1, reportażem tego autora w „Rzeczpospolitej” – „Tajemnice ojca rydzyka”, oraz artykułem Mikołaja Lizuta w „Gazecie Wyborczej” – „Ojciec dyrektor i tajemnice rodziny”, które ukazały się w dzisiejszych wydaniach tych gazet.

Poszerzanie Europy społecznej
Jakub Grzegorczyk / 19.11.2002 16:18
Jeśli ktoś chciałby stworzyć dokładny opis współczesnych ruchów społecznych to niewątpliwie powinien był wziąć udział w Europejskim Forum Społecznym (EFS), które odbyło się w tym roku we Florencji w dniach 6 – 10 listopada. Jego podstawowym celem było zaprezentowanie możliwie jak największej liczby europejskich organizacji społecznych (obecni byli m.in. przedstawiciele radykalnej lewicy, organizacji pozarządowych, takich jak ATTAC, czy Amnesty International, ekolodzy i grupy teatralne i muzyczne – „Theater of the Living Ideas”, czy grupy „samby ulicznej”), przedstawienie ich poglądów na temat bieżącej sytuacji politycznej w Europie i na Świecie, oraz stworzenie możliwości współpracy na szczeblu kontynentalnym. Jednym zdaniem – zaprezentowanie osobom z zewnątrz i działaczom organizacji społecznych obecnej kondycji „europejskiego ruchu społecznego”.

Dwa oblicza moralności
Dr Hans F. Sennholz / 18.11.2002 14:57
Zagadki życia nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Urodziliśmy się, ale nie wiadomo dlaczego? W pewnym momencie musimy umrzeć, ale nie wiadomo kiedy, gdzie i jak. Wszystko o co możemy pytać to: "Czego człowiek szuka w życiu? Czego człowiek chce od życia?"

Zakajew bez ekstradycji
Łukasz Jóźwiak / 09.11.2002 15:11
Rosja żąda od Danii wydania Achmeda Zakajewa, wiceprezydenta nieuznawanego na arenie międzynarodowej rządu republiki Czeczenii (Iczkerii). Moskwa twierdzi, że jest on zaangażowany w działania terrorystyczne. Kopenhaga zaś, że przedstawione dotąd dowody nie są powodem do ekstradycji. Spór zaostrza się. Nie jest to jednak jednoznaczne z pogorszeniem się stosunków między Rosją a Unią Europejską. Zakajew nie jest na tyle ważny, by Kreml odważył się na ochłodzenie relacji z państwami Europy Zachodniej, a nawet z samą Danią. Z drugiej strony, prawne przepychanki zdają się szkodzić Rosji - podtrzymują zainteresowanie państwa Starego Kontynentu sprawą czeczeńską. Nie przeszkodzi to jednak w kolejnym już szczycie Rosja Unia Europejska, na którym zapewne nie obędzie się bez uścisków i serdeczności wymienianych między eurokracją i Putinem. A przecież w unijnej delegacji nie zabraknie Duńczyków, którzy do końca roku będą sprawowali prezydencję.

Nieuczciwa konkurencja
Agnieszka Rosa / 05.11.2002 16:12
Od 10 listopada 2002 zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa „O zwalczaniu nieuczciwej konkurencji”. Postrzegana przez opinie publiczna jako wojna wypowiedziana wielkim centrom handlowym. Oczywiście posłowie bronią rodzimego handlu, zwłaszcza małych osiedlowych sklepów, które od jakiegoś czasu przegrywają walkę z lepiej zaopatrzonymi, dłużej otwartymi i tańszymi hiper-marketami.

Wybory samorządowe 2002 - pierwsze refleksje
radek turkiewicz / 29.10.2002 15:39
Pierwsza część wyborów już za nami. Wyłoniono już kilku prezydentów miast (Gdynia, Gorzów, Koszalin, Katowice), co może sugerować, że dobrze dotychczasowi włodarze się zapisali w pamięci wyborców, albo wręcz przeciwnie; koniecznie chciano ich wymienić...

Liberum Veto
Agnieszka Rosa / 29.10.2002 15:15
Biało-czerwona flaga. Symbol Polski niezależnej, demokratycznej. Równej i sprawiedliwej. Gdzie każdy ma prawo głosu, ale tez gdzie każdy musi się liczyć z innymi. W ostatnich dniach ta flaga, na ulicy Wiejskiej stała się niemym świadkiem incydentów godnych raczej Polski szlacheckiej.

<< Poprzednie  | 1  | 2  | < 3 >  | 
Czy dojdzie do II tury wyborów prezydenckich?
Tak
Nie
Nie mam zdaniaGRUPY DYSKUSYJNE
pl.biznes
pl.biznes.banki
pl.internet.polip
pl.praca.dyskusje
pl.praca.oferowana
pl.praca.szukana
pl.soc.prawo
pl.soc.prawo.podatki
R E K L A M A


aktualności | partie | wybory | integracja europejska | publicystyka | katalog stron
słownik polityczny | napisz do nas | poleć znajomym | reklama

© 2002 Wybory.com.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone
Catering W Warszawie